آموزش کلاس های World of Warcraft

Death Knight

کلاس شوالیه ی مرگ از اکسپنشن Wrath of the LichKing منتشر شد که طرفداران بسیاری از آن زمان پیدا کرد. این کلاس برای تمامی نژاد ها حتی پاندارن ها و Allied Races  از شدولندز در دسترس است. دارای سه تخصص میباشد. یک تانک به نام Blood و دو دی پی اس به نام های Frost و Unholy. شوالیه های مرگ توانایی استفاده از One Hand , Two Hand را دارا هستند.

Demon Hunter

کلاس شکارچی شیطان که از اکسپنشن Legion معرفی شد ، به دلیل انیمیشن های خاص ، کاستومایزیشن متنوع و زیبا و داستان هیجان انگیز آن به سرعت محبوب شد . Demon Hunter تنها کلاسی است که دو تخصص دارد. آنها هم تانک وMelee DPS هستند.نام تخصص تانک Vengeance و تخصص دی پی اس Havoc میباشد.این کلاس برای دو نژاد Blood Elf و Night Elf در دسترس است

Druid

دروید یکی از محبوب ترین کلاس های بازی است که از ابتدا وجود داشته است. این کلاس قالبیت تبدیل به فرم های مختلف را دارد که هرکدام از این فرم ها یک نقش خاصی دارند. فرم خرس برای تانک ، فرم گربه و Moonkin برای دمیج دادن هستند. این کلاس برای نژاد های Night Elf ، Worgen و Kul tiren Human برای Alliance و Tauren ، Troll ، Zandalari Troll و High Mountain Tauren برای Horde در دسترس است.

تنها کلاسی است که چهار تخصص دارد و بسیار کامل میباشد. یک تخصص تانک به نام Guardian ، یک تخصص هیلر به نام Restoration ، یک تخصص Ranged DPS به نام Balance و یک تخصص Melee DPS به نام Feral دارد.

Hunter

شکارچیان از اولین کلاس های بازی هستند. تمامی نژاد ها توانایی انتخاب این کلاس را دارا هستند. از ویژگی شاخص این کلاس میتوان به انتخاب پت اشاره کرد. آنها میتوانند تمامی Beast ها و حتی آندد ها را نیز تبدیل به پت خود کنند.هر نژاد داخل بازی در ابتدا پت مخصوص خود را دارد ولی بعد ها میتوانید پتتان را تغییر دهید. هانتر دارای سه تخصص DPS . دو Ranged DPS به نام های Beast Mastery و Marksman Ship و یک Melee DPS به نام Survival 

Mage

جادوگر از معروف ترین و بهترین Ranged DPS های بازی. هر سه تخصص این کلاس که هرکدام زیبا و خاص هستند ، Ranged DPS میباشند. نام های آنها Frost , Fire و Arcane است. تمامی نژاد ها به جز High Mountain Tauren و Tauren قابلیت انتخاب کلاس میج را دارند. از ویژگی های این کلاس میتوان به ساخت پورتال و فود اشاره کرد.

Monk

مانک تنها کلاسی است که از یک اکسپنشن به بازی اضافه شد و دارای سناریوی خاص نمیباشد. این کلاس از اکسپنشن Mists of Pandaria به بازی اضافه شد و برای تمامی نژاد ها به جز Lightforged Draenei ، Worgen و Goblin در دسترس است. مانک ها دارای یک تخصص تانک به نام  Brewmaster ، یک هیلر به نام Mistweaver و یک Melee DPS به نام Windwalker است. 

Paladin

پالادین کلاسی که بیشترین حضورش را مدیون به جنگ دوم بین هورد و اتحاد است. این کلاس برای نژادی های Human , Dwarf , Draenei , Lightforged Draenei و Dark Iron Dwarf از Alliance و Tauren , Blood Elf و Zandalari Troll از Horde در دسترس است.پالادین ها  دارای  یک تخصص تانک به نام Protection , یک هیلر به نام Holy و یک Melee DPS به نام Retribution است. از ویژگی های این کلاس داشتن دو مونت با توجه به نژاد است.

Priest

همانند پالادین ها ، پریست ها برای هیل کردن از جادوی نور استفاده میکنند و البته از سایه برای کشتن دشمنان نیز بهره میبرند. این کلاس تنها کلاسی در بازی است که دارای دو تخصص هیلر است .هیلر ها Discipline و Holy هستند و سومین تخصص که یک Ranged DPS است Shadow نام دارد. تمامی نژاد ها به جز Orc و High Mountain Tauren توانایی انتخاب این کلاس را دارند. 

Rogue

روگ ها از سری کلاس های بسیار معروف در PvP هستند. به دلیل داشتن قابلیت Stealth آنها میتوانند برای آرنا و Battle Ground بسیار مناسب باشند. البته این کلاس در PvE هم جایگاه مخصوص به خود را دارد. به جز چهار نژاد Draenei , Lightforged Draenei , Tauren و Highmountain Tauren بقیه ی نژاد ها قابلیت استفاده از این کلاس را دارند. از وِیژگی های این کلاس به جز نامرئی شدن ، میتوان به استفاده از سم روی سلاحشان اشاره کرد. هر سه تخصص این کلاس Melee DPS اند و نامشان Assassination , Outlaw و Subtlety میباشد.

Shaman

شامان یکی از کلاس های پر زرق و برق بازی با انیمیشن های جذاب . این کلاس برای نژاد های Dwarf , Dark Iron Dwarf و Draenei از Alliance و  Orc , Troll , Tauren , Goblin ,High Mountain Tauren , Vulpera , Mag’har Orc و Zandalari Troll از هورد و Pandaren در دسترس است. این کلاس سه تخصص دارد. یک تخصص Ranged DPS به نام Elemental , یک Melee DPS به نام Enchantment و یک هیلر به نام Restoration دارد. از ویژگی های شامان ها میتوان به داشتن توتم های مختلف و تبدیل شدن به Ghost Wolf اشاره کرد.

Warlock

بهترین Ranged DPS حال حاضر اکسپنشن Shadowlands معرفی میکنم کلاس وارلاک. این کلاس برای نژاد های Human , Dwarf , Gnome , Worgen , Void Elf , Dark Iron Dwarf و Mechagnome از Alliance و Orc ,Undead , Troll , Blood Elf , Goblin , Nightborne و Vulpera برای Horde در دسترس میباشد. این کلاس همانند میج دارای سه تخصص Ranged DPS میباشد به نام های Affiction , Demonology و Destruction . ویژگی های این کلاس بسیارند. ساختن Healthstone ، سامون کردن در Raid و دانجن و احضار کردن پت های مختلف (البته این پت ها مانند هانتر قابل تغییر یا اضافه کردن نمیباشند.)

Warrior

جنگجو کلاسی که برای تمامی نژاد های بازی همانند Death Knight در دسترس است. این کلاس بدون هیچگونه جادو یا غیب شدن به نبرد تن به تن با دشمن میرد و با سلاح های سنگین خود دشمنان را تکه تکه میکند. یکی دیگر از کلاس های محبوب برای PvP واریور میباشد اما در PvE نیز جایگاه خوبی دارد.جنگجو دارای سه تخصص است. دو Melee DPS به نام های Arms و Fury و یک تانک به نام Protection.

lightbox